porównywarka cen prądu
Strona główna » Prąd Bukowno » Dostawcy prądu Bukowno

Dostawcy prądu Bukowno

Kim jest sprzedawca energii elektrycznej?

Dostawca energii to firma, której działalność opiera się na obrocie energią. Obowiązkowo musi on mieć koncesję URE, która wydawana jest na okres od do lat. Dodatkowo dostawcy energii elektrycznej, aby mogli realizować swoje usługi dla odbiorców końcowych, takich jak domy lub przedsiębiorstwa muszą mieć podpisaną umowę z dystrybutorem energii działającym w danym obszarze Polski. Jest ich pięciu: Energa — funkcjonująca w centralnej i północnej części Polski, Grupa Enea — działająca w północno-zachodniej części kraju, PGE — działająca w centralnej, wschodniej i południowo-wschodniej części kraju, E.ON — działająca tylko na terenie Warszawy i sąsiednich miejscowości, Tauron — funkcjonująca w południowo i południowo-zachodniej części Polski.

Co jest niezbędne do zmiany dostawcy prądu?

Jeśli chcesz zmienić dostawcę energii, wymagane będą takie dokumenty jak dowód osobisty, obecna umowa ze sprzedawcą prądu, faktury za ostatnie okresy rozliczeń. Umożliwią one wybranemu dostawcy energii zweryfikować dane oraz sporządzić umowę do podpisania i inne niezbędne dokumenty. Po podpisaniu umowy z nowym, najtańszym sprzedawcą energii elektrycznej oraz pełnomocnictwa zajmie się on wszystkimi formalnościami, w tym rozwiązaniem starej umowy.

W mieście Bukowno Twój domyślny dostawca prądu to Tauron. Jeśli chcesz wybrać innego sprzedawcę – zobacz jakie oferty są dla Ciebie dostępne po prawej stronie na tej stronie.

Zmiana Sprzedawcy