porównywarka cen prądu
Strona główna » Prąd Byczyna » Dostawcy prądu Byczyna

Dostawcy prądu Byczyna

Czy zmieniając sprzedawcę energii konieczna jest wymiana licznika?

Liczniki energii elektrycznej należą do Operatora Systemu Dystrybucyjnego. W związku z tym podczas zmiany sprzedawcy energii najczęściej nie jest wymagana zmiana licznika na nowy. Zainstalowanie nowego licznika potrzebne jest tylko wtedy, kiedy dana oferta jest taryfą dwustrefową, a obecny licznik nie był przystosowany do mierzenia energii elektrycznej w dwóch strefach. Za każdym razem zamontowanie nowego licznika w takiej sytuacji jest bezpłatne.

Czy można zmienić dystrybutora energii elektrycznej?

W naszym kraju można jedynie zmienić dostawcę energii elektrycznej, z kolei zmiana dystrybutora energii elektrycznej jest niemożliwa. Decydując się na takie rozwiązanie, trzeba wobec tego podpisać dwie odrębne umowy — jedną ze sprzedawcą prądu, z kolei drugą z dystrybutorem. Oznacza to jednocześnie, że po wyborze nowego dostawcy energii niż dystrybutor otrzymywane faktury będą pochodziły z dwóch odmiennych firm. Przyczyną tego jest to, że sprzedawca jedynie sprzedaje prąd, a dystrybutor ją dostarcza za pomocą własnej infrastruktury.

W mieście Byczyna Twój domyślny dostawca prądu to Tauron. Jeśli chcesz wybrać innego sprzedawcę – zobacz jakie oferty są dla Ciebie dostępne po prawej stronie na tej stronie.

Zmiana Sprzedawcy