porównywarka cen prądu
Strona główna » Prąd Czarnków » Dostawcy prądu Czarnków

Dostawcy prądu Czarnków

Kim jest dostawca prądu?

Dostawca prądu to firma, której funkcjonowanie opiera się na obrocie energią. Bezwzględnie musi on posiadać koncesję Urzędu Regulacji Energetyki, która wydawana jest na okres od do lat. Poza tym dostawcy prądu, aby mogli realizować swoje usługi dla klientów, takich jak gospodarstwa domowe lub firmy muszą mieć podpisaną umowę z dystrybutorem energii działającym w danym obszarze Polski. Jest ich pięciu: Energa — działająca w środkowej i północnej części Polski, Grupa Enea — funkcjonująca w północno-zachodniej części Polski, PGE — działająca w środkowej, wschodniej i południowo-wschodniej części Polski, E.ON — funkcjonująca tylko na terenie Warszawy i okolicach, Tauron — działająca w południowo i południowo-zachodniej części Polski.

Co jest potrzebne do zmiany sprzedawcy energii elektrycznej?

Jeśli chcesz zmienić dostawcę energii elektrycznej, niezbędne będą takie dokumenty jak dowód osobisty, obecna umowa ze sprzedawcą energii elektrycznej, faktury za ostatnie miesiące rozliczeń. Pozwolą one wybranemu sprzedawcy prądu sprawdzić dane oraz sporządzić umowę do zawarcia i inne niezbędne druki. Po zawarciu umowy z nowym, najtańszym sprzedawcą energii oraz pełnomocnictwa zajmie się on wszystkimi formalnościami, w tym wymówieniem poprzedniej umowy.

W mieście Czarnków Twój domyślny dostawca prądu to Enea. Jeśli chcesz wybrać innego sprzedawcę – zobacz jakie oferty są dla Ciebie dostępne po prawej stronie na tej stronie.

Zmiana Sprzedawcy