porównywarka cen prądu
Strona główna » Prąd Czersk » Dostawcy prądu Czersk

Dostawcy prądu Czersk

Kim jest sprzedawca energii elektrycznej?

Dostawca energii elektrycznej to firma, której działalność polega na obrocie energią. Bezwzględnie musi on posiadać koncesję Urzędu Regulacji Energetyki, która wydawana jest na okres od do lat. Poza tym sprzedawcy prądu, aby mogli realizować swoje usługi dla klientów, takich jak domy lub firmy muszą mieć podpisaną umowę z dystrybutorem energii działającym w danym regionie kraju. Jest ich pięciu: Energa — funkcjonująca w środkowej i północnej części Polski, Grupa Enea — funkcjonująca w północno-zachodniej części Polski, PGE — funkcjonująca w środkowej, wschodniej i południowo-wschodniej części kraju, E.ON — funkcjonująca tylko na terenie Warszawy i sąsiednich miejscowości, Tauron — działająca w południowo i południowo-zachodniej części Polski.

Co jest potrzebne do zmiany dostawcy energii elektrycznej?

W przypadku, gdy chcesz zmienić dostawcę prądu, potrzebne będą takie dokumenty jak dowód osobisty, aktualna umowa ze sprzedawcą energii, rachunki za ostatnie okresy rozliczeń. Umożliwią one wybranemu sprzedawcy energii elektrycznej zweryfikować dane oraz sporządzić umowę do zawarcia i inne niezbędne dokumenty. Po zawarciu umowy z nowym, najtańszym sprzedawcą prądu oraz upoważnienia zajmie się on pozostałymi formalnościami, w tym wymówieniem starej umowy.

W mieście Czersk Twój domyślny dostawca prądu to Energa. Jeśli chcesz wybrać innego sprzedawcę – zobacz jakie oferty są dla Ciebie dostępne po prawej stronie na tej stronie.

Zmiana Sprzedawcy