porównywarka cen prądu
Strona główna » Prąd Dobre Miasto » Dostawcy prądu Dobre Miasto

Dostawcy prądu Dobre Miasto

Kim jest sprzedawca prądu?

Sprzedawca energii elektrycznej to firma, której funkcjonowanie polega na obrocie energią. Bezwzględnie musi on mieć koncesję URE, która wydawana jest na czas od do lat. Poza tym sprzedawcy energii, aby móc realizować swoje usługi dla klientów, takich jak gospodarstwa domowe lub przedsiębiorstwa muszą mieć zawartą umowę z dystrybutorem energii funkcjonującym w danym obszarze kraju. Jest ich pięciu: Energa — działająca w środkowej i północnej części kraju, Grupa Enea — działająca w północno-zachodniej części Polski, PGE — działająca w centralnej, wschodniej i południowo-wschodniej części Polski, E.ON — działająca jedynie na terenie Warszawy i sąsiednich miejscowości, Tauron — działająca w południowo i południowo-zachodniej części kraju.

Co jest potrzebne do zmiany sprzedawcy energii elektrycznej?

W sytuacji, kiedy chcesz zmienić sprzedawcę energii, wymagane będą takie dokumenty jak dowód tożsamości, obecna umowa ze sprzedawcą energii elektrycznej, rachunki za ostatnie miesiące rozliczeń. Pozwolą one wybranemu dostawcy prądu sprawdzić informacje oraz przygotować umowę do zawarcia i inne niezbędne formularze. Po zawarciu umowy z nowym, najtańszym dostawcą energii oraz upoważnienia zajmie się on wszystkimi formalnościami, w tym wymówieniem poprzedniej umowy.

W mieście Dobre Miasto Twój domyślny dostawca prądu to Energa. Jeśli chcesz wybrać innego sprzedawcę – zobacz jakie oferty są dla Ciebie dostępne po prawej stronie na tej stronie.

Zmiana Sprzedawcy