porównywarka cen prądu
Strona główna » Prąd Kock » Dostawcy prądu Kock

Dostawcy prądu Kock

Czy zmieniając sprzedawcę energii konieczna jest zmiana licznika?

Liczniki prądu należą do Operatora Systemu Dystrybucyjnego. Wobec tego w trakcie zmiany dostawcy energii elektrycznej najczęściej nie jest konieczna wymiana licznika na nowy. Zamontowanie nowego licznika potrzebne jest wyłącznie wtedy, gdy dana oferta jest taryfą dwustrefową, a obecny licznik nie był przystosowany do mierzenia prądu w dwóch strefach. Bez względu na to zainstalowanie nowego licznika w takim przypadku jest nieodpłatne.

Czy można zmienić dystrybutora energii?

W Polsce można jedynie zmienić sprzedawcę prądu, natomiast zmiana dystrybutora prądu jest niemożliwa. Wybierając takie rozwiązanie, trzeba w związku z tym podpisać dwie odrębne umowy — jedną ze sprzedawcą energii elektrycznej, natomiast drugą z dystrybutorem. Oznacza to również, że po wyborze nowego sprzedawcy prądu niż dystrybutor dostarczane faktury będą pochodziły z dwóch odmiennych firm. Powodem tego jest to, że sprzedawca jedynie sprzedaje prąd, a dystrybutor ją dostarcza za pomocą własnej infrastruktury.

W mieście Kock Twój domyślny dostawca prądu to PGE. Jeśli chcesz wybrać innego sprzedawcę – zobacz jakie oferty są dla Ciebie dostępne po prawej stronie na tej stronie.

Zmiana Sprzedawcy