porównywarka cen prądu
Strona główna » Prąd Kolonowskie » Dostawcy prądu Kolonowskie

Dostawcy prądu Kolonowskie

Czy zmieniając dostawcę energii elektrycznej konieczna jest zmiana licznika?

Liczniki energii elektrycznej należą do Operatora Systemu Dystrybucyjnego. W związku z tym w trakcie zmiany sprzedawcy prądu najczęściej nie jest wymagana zmiana licznika na nowy. Zainstalowanie nowego licznika wymagane jest wyłącznie wtedy, gdy wybrana oferta jest taryfą dwustrefową, a zamontowany licznik nie był przystosowany do mierzenia energii elektrycznej w dwóch strefach. Bez względu na to zainstalowanie nowego licznika w takim przypadku jest darmowe.

Czy można zmienić dystrybutora prądu?

W Polsce można jedynie zmienić sprzedawcę prądu, z kolei zmiana dystrybutora prądu jest niemożliwa. Wybierając takie rozwiązanie, trzeba w związku z tym zawrzeć dwie odrębne umowy — jedną ze sprzedawcą prądu, natomiast drugą z dystrybutorem. Oznacza to dodatkowo, że po wyborze nowego dostawcy energii elektrycznej niż dystrybutor otrzymywane faktury będą pochodziły z dwóch innych firm. Przyczyną tego jest to, że sprzedawca jedynie sprzedaje prąd, a dystrybutor ją dostarcza z użyciem własnej infrastruktury.

W mieście Kolonowskie Twój domyślny dostawca prądu to Tauron. Jeśli chcesz wybrać innego sprzedawcę – zobacz jakie oferty są dla Ciebie dostępne po prawej stronie na tej stronie.

Zmiana Sprzedawcy