porównywarka cen prądu
Strona główna » Prąd Koronowo » Dostawcy prądu Koronowo

Dostawcy prądu Koronowo

Kim jest dostawca energii elektrycznej?

Sprzedawca prądu to firma, której funkcjonowanie polega na obrocie energią. Bezwzględnie musi on mieć koncesję Urzędu Regulacji Energetyki, która wydawana jest na czas od do lat. Poza tym dostawcy prądu, aby mogli realizować swoje usługi dla klientów, takich jak domy lub firmy muszą mieć zawartą umowę z dystrybutorem energii funkcjonującym w danym obszarze Polski. Jest ich pięciu: Energa — działająca w centralnej i północnej części kraju, Grupa Enea — funkcjonująca w północno-zachodniej części Polski, PGE — funkcjonująca w środkowej, wschodniej i południowo-wschodniej części kraju, E.ON — funkcjonująca tylko na terenie Warszawy i sąsiednich miejscowości, Tauron — funkcjonująca w południowo i południowo-zachodniej części kraju.

Czy można zmienić dystrybutora energii?

W Polsce można jedynie zmienić sprzedawcę energii, natomiast zmiana dystrybutora energii elektrycznej jest niemożliwa. Wybierając takie rozwiązanie, trzeba w związku z tym zawrzeć dwie odrębne umowy — jedną ze sprzedawcą energii elektrycznej, natomiast drugą z dystrybutorem. Oznacza to dodatkowo, że po wyborze innego dostawcy prądu niż dystrybutor otrzymywane faktury będą pochodziły z dwóch odmiennych firm. Powodem tego jest to, że sprzedawca jedynie sprzedaje energię elektryczną, a dystrybutor ją dostarcza z wykorzystaniem własnej infrastruktury.

W mieście Koronowo Twój domyślny dostawca prądu to Enea. Jeśli chcesz wybrać innego sprzedawcę – zobacz jakie oferty są dla Ciebie dostępne po prawej stronie na tej stronie.

Zmiana Sprzedawcy