porównywarka cen prądu
Strona główna » Prąd Kowal » Dostawcy prądu Kowal

Dostawcy prądu Kowal

Czy zmieniając dostawcę energii elektrycznej konieczna jest zmiana licznika?

Liczniki energii elektrycznej należą do Operatora Systemu Dystrybucyjnego. Dlatego podczas zmiany sprzedawcy prądu najczęściej nie jest wymagana zmiana licznika na nowy. Zainstalowanie nowego licznika potrzebne jest jedynie wtedy, kiedy dana oferta jest taryfą dwustrefową, a zamontowany licznik nie był przystosowany do mierzenia prądu w dwóch strefach. Bez względu na to zainstalowanie nowego licznika w takim przypadku jest nieodpłatne.

Czy można zmienić dystrybutora energii?

W Polsce można jedynie zmienić dostawcę energii, natomiast zmiana dystrybutora energii jest niemożliwa. Decydując się na takie rozwiązanie, trzeba wobec tego podpisać dwie odrębne umowy — jedną ze sprzedawcą prądu, z kolei drugą z dystrybutorem. Oznacza to dodatkowo, że po wyborze nowego dostawcy prądu niż dystrybutor dostarczane faktury będą pochodziły z dwóch innych firm. Powodem tego jest to, że sprzedawca jedynie sprzedaje energię elektryczną, a dystrybutor ją dostarcza z użyciem własnej infrastruktury.

W mieście Kowal Twój domyślny dostawca prądu to Energa. Jeśli chcesz wybrać innego sprzedawcę – zobacz jakie oferty są dla Ciebie dostępne po prawej stronie na tej stronie.

Zmiana Sprzedawcy