porównywarka cen prądu
Strona główna » Prąd Krynica-Zdrój » Dostawcy prądu Krynica-Zdrój

Dostawcy prądu Krynica-Zdrój

Kim jest sprzedawca energii elektrycznej?

Sprzedawca energii to firma, której funkcjonowanie polega na obrocie energią. Obowiązkowo musi on mieć koncesję URE, która wydawana jest na czas od do lat. Poza tym dostawcy prądu, aby móc realizować swoje usługi dla odbiorców końcowych, takich jak domy lub przedsiębiorstwa muszą mieć zawartą umowę z dystrybutorem energii funkcjonującym w danym regionie Polski. Jest ich pięciu: Energa — działająca w centralnej i północnej części Polski, Grupa Enea — działająca w północno-zachodniej części kraju, PGE — funkcjonująca w centralnej, wschodniej i południowo-wschodniej części Polski, E.ON — działająca wyłącznie na terenie Warszawy i sąsiednich miejscowości, Tauron — funkcjonująca w południowo i południowo-zachodniej części Polski.

Co jest potrzebne do zmiany dostawcy energii?

W sytuacji, kiedy chcesz zmienić sprzedawcę energii, potrzebne będą takie dokumenty jak dowód tożsamości, obecna umowa ze sprzedawcą energii, rachunki za ostatnie miesiące rozliczeń. Umożliwią one wybranemu dostawcy prądu sprawdzić informacje oraz sporządzić umowę do zawarcia i inne niezbędne druki. Po podpisaniu umowy z nowym, najtańszym dostawcą energii elektrycznej oraz upoważnienia zajmie się on wszystkimi formalnościami, w tym wypowiedzeniem starej umowy.

W mieście Krynica-Zdrój Twój domyślny dostawca prądu to Tauron. Jeśli chcesz wybrać innego sprzedawcę – zobacz jakie oferty są dla Ciebie dostępne po prawej stronie na tej stronie.

Zmiana Sprzedawcy