porównywarka cen prądu
Strona główna » Prąd Małomice » Dostawcy prądu Małomice

Dostawcy prądu Małomice

Czy zmieniając dostawcę prądu konieczna jest wymiana licznika?

Liczniki prądu należą do Operatora Systemu Dystrybucyjnego. Wobec tego podczas zmiany sprzedawcy energii elektrycznej najczęściej nie jest wymagana wymiana licznika na nowy. Zamontowanie nowego licznika niezbędne jest wyłącznie wtedy, kiedy wybrana oferta jest taryfą dwustrefową, a obecny licznik nie był przystosowany do mierzenia prądu w dwóch strefach. Bez względu na to zainstalowanie nowego licznika w takiej sytuacji jest nieodpłatne.

Czy można zmienić dystrybutora energii elektrycznej?

W Polsce można jedynie zmienić dostawcę prądu, z kolei zmiana dystrybutora energii jest niemożliwa. Decydując się na takie rozwiązanie, trzeba wobec tego podpisać dwie odrębne umowy — jedną ze sprzedawcą prądu, z kolei drugą z dystrybutorem. Oznacza to także, że po wyborze innego sprzedawcy prądu niż dystrybutor dostarczane faktury będą pochodziły z dwóch innych firm. Przyczyną tego jest to, że sprzedawca jedynie sprzedaje prąd, a dystrybutor ją dostarcza z użyciem własnej infrastruktury.

W mieście Małomice Twój domyślny dostawca prądu to Enea. Jeśli chcesz wybrać innego sprzedawcę – zobacz jakie oferty są dla Ciebie dostępne po prawej stronie na tej stronie.

Zmiana Sprzedawcy