porównywarka cen prądu
Strona główna » Prąd Miechów » Dostawcy prądu Miechów

Dostawcy prądu Miechów

Jak długo trwa zmienienie sprzedawcy energii?

Zmiana sprzedawcy energii elektrycznej to proces, którego czas trwania zależy od tego, czy jest on przeprowadzany po raz pierwszy, czy też kolejny. W przypadku, gdy pierwszy raz zmieniany jest sprzedawca prądu, wszelkie formalności trwają około miesiąc od chwili podpisania nowej umowy. Następne zmiany sprzedawcy energii trwają z kolei krócej. W tym przypadku proces trwa około dni od momentu podpisania nowej umowy z wybranym dostawcą energii elektrycznej.

Czy można zmienić dystrybutora energii?

W Polsce można jedynie zmienić dostawcę prądu, natomiast zmiana dystrybutora energii jest niemożliwa. Decydując się na takie rozwiązanie, trzeba w związku z tym podpisać dwie odrębne umowy — jedną ze sprzedawcą energii elektrycznej, z kolei drugą z dystrybutorem. Oznacza to jednocześnie, że po wyborze nowego sprzedawcy energii niż dystrybutor otrzymywane rachunki będą pochodziły z dwóch odmiennych firm. Przyczyną tego jest to, że sprzedawca jedynie sprzedaje energię elektryczną, a dystrybutor ją dostarcza z wykorzystaniem własnej infrastruktury.

W mieście Miechów Twój domyślny dostawca prądu to Tauron. Jeśli chcesz wybrać innego sprzedawcę – zobacz jakie oferty są dla Ciebie dostępne po prawej stronie na tej stronie.

Zmiana Sprzedawcy