porównywarka cen prądu
Strona główna » Prąd Międzychód » Dostawcy prądu Międzychód

Dostawcy prądu Międzychód

Kim jest sprzedawca energii elektrycznej?

Sprzedawca prądu to firma, której działalność polega na obrocie energią. Bezwzględnie musi on posiadać koncesję Urzędu Regulacji Energetyki, która wydawana jest na okres od do lat. Oprócz tego sprzedawcy energii elektrycznej, aby móc realizować swoje usługi dla odbiorców końcowych, takich jak domy lub przedsiębiorstwa muszą mieć podpisaną umowę z dystrybutorem energii funkcjonującym w danym obszarze Polski. Jest ich pięciu: Energa — funkcjonująca w centralnej i północnej części Polski, Grupa Enea — funkcjonująca w północno-zachodniej części kraju, PGE — funkcjonująca w centralnej, wschodniej i południowo-wschodniej części Polski, E.ON — działająca jedynie na terenie Warszawy i sąsiednich miejscowości, Tauron — funkcjonująca w południowo i południowo-zachodniej części kraju.

Co jest niezbędne do zmiany dostawcy prądu?

W przypadku, gdy chcesz zmienić dostawcę prądu, potrzebne będą takie dokumenty jak dowód tożsamości, aktualna umowa ze sprzedawcą energii, faktury za ostatnie miesiące rozliczeń. Umożliwią one wybranemu dostawcy prądu zweryfikować dane oraz przygotować umowę do zawarcia i inne niezbędne druki. Po podpisaniu umowy z nowym, najtańszym dostawcą energii oraz upoważnienia zajmie się on pozostałymi formalnościami, w tym rozwiązaniem poprzedniej umowy.

W mieście Międzychód Twój domyślny dostawca prądu to Enea. Jeśli chcesz wybrać innego sprzedawcę – zobacz jakie oferty są dla Ciebie dostępne po prawej stronie na tej stronie.

Zmiana Sprzedawcy