porównywarka cen prądu
Strona główna » Prąd Mieszkowice » Dostawcy prądu Mieszkowice

Dostawcy prądu Mieszkowice

Czy zmieniając dostawcę energii konieczna jest zmiana licznika?

Liczniki energii elektrycznej należą do Operatora Systemu Dystrybucyjnego. Dlatego podczas zmiany sprzedawcy energii najczęściej nie jest konieczna wymiana licznika na nowy. Zamontowanie nowego licznika niezbędne jest tylko wtedy, gdy dana oferta jest taryfą dwustrefową, a obecny licznik nie był przystosowany do mierzenia energii elektrycznej w dwóch strefach. Bez względu na to zamontowanie nowego licznika w takiej sytuacji jest nieodpłatne.

Ile kosztuje prąd w naszym kraju?

W 2022 roku w Polsce średnia cena 1 kWh energii elektrycznej wynosi 77 groszy. Jednak różnice w cenach sprzedawców prądu są naprawdę duże. Wynoszą one nawet 10 groszy. Wobec tego wybór najtańszego dostawcy prądu jest obecnie jedyną opcją na uchronienie się przed wysokimi rachunkami. Ponadto warto również rozważyć zmianę taryfy prądowej, na lepiej dopasowaną do indywidualnych, bowiem ona ma też znaczący wpływ na wysokość rachunków za prąd.

W mieście Mieszkowice Twój domyślny dostawca prądu to Enea. Jeśli chcesz wybrać innego sprzedawcę – zobacz jakie oferty są dla Ciebie dostępne po prawej stronie na tej stronie.

Zmiana Sprzedawcy