porównywarka cen prądu
Strona główna » Prąd Miłosław » Dostawcy prądu Miłosław

Dostawcy prądu Miłosław

Czy zmieniając dostawcę energii konieczna jest wymiana licznika?

Liczniki energii elektrycznej należą do Operatora Systemu Dystrybucyjnego. W związku z tym w trakcie zmiany sprzedawcy energii najczęściej nie jest konieczna zmiana licznika na nowy. Zamontowanie nowego licznika wymagane jest wyłącznie wtedy, gdy dana oferta jest taryfą dwustrefową, a obecny licznik nie był przystosowany do naliczania energii elektrycznej w dwóch strefach. Bez względu na to zamontowanie nowego licznika w takim przypadku jest bezpłatne.

Czy można zmienić dystrybutora energii elektrycznej?

W naszym kraju można jedynie zmienić dostawcę energii elektrycznej, z kolei zmiana dystrybutora prądu jest niemożliwa. Wybierając takie rozwiązanie, trzeba w związku z tym zawrzeć dwie odrębne umowy — jedną ze sprzedawcą prądu, natomiast drugą z dystrybutorem. Oznacza to jednocześnie, że po wyborze innego dostawcy energii niż dystrybutor dostarczane rachunki będą pochodziły z dwóch różnych firm. Powodem tego jest to, że sprzedawca jedynie sprzedaje prąd, a dystrybutor ją dostarcza z wykorzystaniem własnej infrastruktury.

W mieście Miłosław Twój domyślny dostawca prądu to Enea. Jeśli chcesz wybrać innego sprzedawcę – zobacz jakie oferty są dla Ciebie dostępne po prawej stronie na tej stronie.

Zmiana Sprzedawcy