porównywarka cen prądu
Strona główna » Prąd Mrocza » Dostawcy prądu Mrocza

Dostawcy prądu Mrocza

Mapa dostępnych do wyboru sprzedawców prądu

Dostępni do wyboru sprzedawcy prądu uzależnieni są głównie od działającego w danym obszarze Polski dystrybutora energii, iż muszą oni posiadać z nimi zawarte umowy. Kwestia ta nie sprawia z kolei, że wybór najtańszego sprzedawcy jest niewielki. Przykładowo w województwie warmińsko-mazurskim, w którym energię dystrybuuje Energa, funkcjonuje niemal 160 firm świadczących usługi sprzedaży energii elektrycznej. Listę dostępnych do wyboru sprzedawców znaleźć można na przykład na portalach Operatorów Systemu Dystrybucyjnego.

Jakie elementy powinna zawierać umowa z nowym sprzedawcą prądu?

Po wybraniu najtańszego sprzedawcy energii elektrycznej pora na zawarcie umowy. Trzeba jednak przed tym szczegółowo ją przeczytać. Poprawna umowa na sprzedaż energii elektrycznej powinna zawierać w związku z tym podstawowe informacje o nazwach obu stron, miejscu dostarczania energii elektrycznej, mocy umownej. Oprócz tego powinna ona obejmować jednocześnie cenę prądu oraz jej grupę taryfową, okres rozliczeniowy, czas trwania umowy, informacje związane z wypowiedzeniem umowy. Po zawarciu umowy należy zarazem pamiętać o zabraniu własnego egzemplarza.

W mieście Mrocza Twój domyślny dostawca prądu to Energa. Jeśli chcesz wybrać innego sprzedawcę – zobacz jakie oferty są dla Ciebie dostępne po prawej stronie na tej stronie.

Zmiana Sprzedawcy