porównywarka cen prądu
Strona główna » Prąd Murowana Goślina » Dostawcy prądu Murowana Goślina

Dostawcy prądu Murowana Goślina

Kim jest dostawca energii elektrycznej?

Dostawca prądu to firma, której działalność opiera się na obrocie energią. Obowiązkowo musi on posiadać koncesję Urzędu Regulacji Energetyki, która wydawana jest na okres od do lat. Oprócz tego dostawcy energii, aby móc realizować swoje usługi dla odbiorców końcowych, takich jak domy lub przedsiębiorstwa muszą mieć podpisaną umowę z dystrybutorem energii działającym w danym obszarze kraju. Jest ich pięciu: Energa — działająca w centralnej i północnej części kraju, Grupa Enea — funkcjonująca w północno-zachodniej części Polski, PGE — działająca w środkowej, wschodniej i południowo-wschodniej części kraju, E.ON — działająca tylko na terenie Warszawy i okolicach, Tauron — działająca w południowo i południowo-zachodniej części kraju.

Co jest niezbędne do zmiany sprzedawcy prądu?

Jeśli chcesz zmienić sprzedawcę energii, niezbędne będą takie dokumenty jak dowód tożsamości, aktualna umowa ze sprzedawcą energii elektrycznej, faktury za ostatnie miesiące rozliczeń. Umożliwią one wybranemu sprzedawcy energii elektrycznej zweryfikować informacje oraz przygotować umowę do zawarcia i inne niezbędne formularze. Po podpisaniu umowy z nowym, najtańszym sprzedawcą prądu oraz pełnomocnictwa zajmie się on pozostałymi formalnościami, w tym wymówieniem poprzedniej umowy.

W mieście Murowana Goślina Twój domyślny dostawca prądu to Enea. Jeśli chcesz wybrać innego sprzedawcę – zobacz jakie oferty są dla Ciebie dostępne po prawej stronie na tej stronie.

Zmiana Sprzedawcy