porównywarka cen prądu
Strona główna » Prąd Nowa Dęba » Dostawcy prądu Nowa Dęba

Dostawcy prądu Nowa Dęba

Kim jest dostawca energii?

Sprzedawca prądu to firma, której funkcjonowanie polega na obrocie energią. Obowiązkowo musi on posiadać koncesję URE, która wydawana jest na okres od do lat. Dodatkowo sprzedawcy prądu, aby móc realizować swoje usługi dla klientów, takich jak domy lub firmy muszą mieć podpisaną umowę z dystrybutorem energii działającym w danym regionie kraju. Jest ich pięciu: Energa — funkcjonująca w centralnej i północnej części kraju, Grupa Enea — działająca w północno-zachodniej części kraju, PGE — funkcjonująca w centralnej, wschodniej i południowo-wschodniej części kraju, E.ON — działająca tylko na terenie Warszawy i sąsiednich miejscowości, Tauron — funkcjonująca w południowo i południowo-zachodniej części Polski.

Czy można zmienić dystrybutora prądu?

W Polsce można jedynie zmienić dostawcę energii, z kolei zmiana dystrybutora energii jest niemożliwa. Decydując się na takie rozwiązanie, trzeba w związku z tym zawrzeć dwie odrębne umowy — jedną ze sprzedawcą prądu, natomiast drugą z dystrybutorem. Oznacza to dodatkowo, że po wyborze innego sprzedawcy energii niż dystrybutor dostarczane faktury będą pochodziły z dwóch odmiennych firm. Powodem tego jest to, że sprzedawca jedynie sprzedaje prąd, a dystrybutor ją dostarcza z wykorzystaniem własnej infrastruktury.

W mieście Nowa Dęba Twój domyślny dostawca prądu to PGE. Jeśli chcesz wybrać innego sprzedawcę – zobacz jakie oferty są dla Ciebie dostępne po prawej stronie na tej stronie.

Zmiana Sprzedawcy