porównywarka cen prądu
Strona główna » Prąd Nowe Miasto Lubawskie » Dostawcy prądu Nowe Miasto Lubawskie

Dostawcy prądu Nowe Miasto Lubawskie

Kim jest sprzedawca energii?

Dostawca energii elektrycznej to firma, której działalność polega na obrocie energią. Obowiązkowo musi on posiadać koncesję Urzędu Regulacji Energetyki, która wydawana jest na okres od do lat. Poza tym dostawcy energii, aby móc realizować swoje usługi dla klientów, takich jak domy lub przedsiębiorstwa muszą posiadać zawartą umowę z dystrybutorem energii działającym w danym regionie kraju. Jest ich pięciu: Energa — działająca w centralnej i północnej części Polski, Grupa Enea — funkcjonująca w północno-zachodniej części kraju, PGE — działająca w środkowej, wschodniej i południowo-wschodniej części Polski, E.ON — funkcjonująca wyłącznie na terenie Warszawy i sąsiednich miejscowości, Tauron — funkcjonująca w południowo i południowo-zachodniej części Polski.

Co jest niezbędne do zmiany dostawcy energii elektrycznej?

Jeśli chcesz zmienić sprzedawcę prądu, niezbędne będą takie dokumenty jak dowód tożsamości, aktualna umowa ze sprzedawcą prądu, faktury za ostatnie miesiące rozliczeń. Pozwolą one wybranemu sprzedawcy energii sprawdzić dane oraz sporządzić umowę do podpisania i inne niezbędne dokumenty. Po podpisaniu umowy z nowym, najtańszym dostawcą prądu oraz upoważnienia zajmie się on pozostałymi tematami, w tym wymówieniem starej umowy.

W mieście Nowe Miasto Lubawskie Twój domyślny dostawca prądu to Energa. Jeśli chcesz wybrać innego sprzedawcę – zobacz jakie oferty są dla Ciebie dostępne po prawej stronie na tej stronie.

Zmiana Sprzedawcy