porównywarka cen prądu
Strona główna » Prąd Oborniki » Dostawcy prądu Oborniki

Dostawcy prądu Oborniki

Kim są alternatywni dostawcy energii elektrycznej?

Alternatywni dostawcy prądu to firmy, które zajmują się jedynie sprzedażą energii. Nie są oni wobec tego jego dystrybutorami. W wielu przypadkach najtańszy dostawca prądu to właśnie alternatywny sprzedawca. W związku z tym podpisanie z nim umowy jest doskonałym sposobem na zmniejszenie faktur za prąd. Do najpopularniejszych alternatywnych sprzedawców prądu zaliczyć można takie firmy jak między innymi: Fortum, Polenergia, Orange Energia, PKP Energetyka, Audax Renovables, EWE Energia.

Mapa dostępnych do wyboru sprzedawców prądu

Dostępni do wyboru sprzedawcy energii elektrycznej uzależnieni są głównie od funkcjonującego w danym obszarze Polski dystrybutora energii, iż muszą oni mieć z nimi zawarte umowy. Kwestia ta nie sprawia jednak, że wybór najtańszego dostawcy jest ograniczony. Przykładowo w województwie warmińsko-mazurskim, w którym energię dystrybuuje Energa, funkcjonuje niemal 160 firm świadczących usługi sprzedaży energii. Listę możliwych do wyboru sprzedawców znaleźć można na przykład na stronach Operatorów Systemu Dystrybucyjnego.

W mieście Oborniki Twój domyślny dostawca prądu to Enea. Jeśli chcesz wybrać innego sprzedawcę – zobacz jakie oferty są dla Ciebie dostępne po prawej stronie na tej stronie.

Zmiana Sprzedawcy