porównywarka cen prądu
Strona główna » Prąd Parczew » Dostawcy prądu Parczew

Dostawcy prądu Parczew

Kim jest sprzedawca prądu?

Dostawca energii elektrycznej to firma, której działalność opiera się na obrocie energią. Obowiązkowo musi on mieć koncesję Urzędu Regulacji Energetyki, która wydawana jest na czas od do lat. Poza tym sprzedawcy energii elektrycznej, aby mogli realizować swoje usługi dla klientów, takich jak gospodarstwa domowe lub przedsiębiorstwa muszą mieć zawartą umowę z dystrybutorem energii funkcjonującym w danym obszarze kraju. Jest ich pięciu: Energa — działająca w centralnej i północnej części Polski, Grupa Enea — działająca w północno-zachodniej części kraju, PGE — działająca w centralnej, wschodniej i południowo-wschodniej części kraju, E.ON — działająca tylko na terenie Warszawy i okolicach, Tauron — funkcjonująca w południowo i południowo-zachodniej części Polski.

Co jest potrzebne do zmiany sprzedawcy prądu?

W sytuacji, kiedy chcesz zmienić dostawcę prądu, wymagane będą takie dokumenty jak dowód osobisty, aktualna umowa ze sprzedawcą energii, rachunki za ostatnie okresy rozliczeń. Umożliwią one wybranemu sprzedawcy prądu sprawdzić dane oraz przygotować umowę do podpisania i inne niezbędne formularze. Po podpisaniu umowy z nowym, najtańszym dostawcą prądu oraz upoważnienia zajmie się on wszystkimi formalnościami, w tym wymówieniem starej umowy.

W mieście Parczew Twój domyślny dostawca prądu to PGE. Jeśli chcesz wybrać innego sprzedawcę – zobacz jakie oferty są dla Ciebie dostępne po prawej stronie na tej stronie.

Zmiana Sprzedawcy