porównywarka cen prądu
Strona główna » Prąd Pasłęk » Dostawcy prądu Pasłęk

Dostawcy prądu Pasłęk

Ile czasu trwa zmiana sprzedawcy energii elektrycznej?

Zmienienie dostawcy energii to proces, którego czas trwania zależy od tego, czy jest on przeprowadzany po raz pierwszy, czy też kolejny. W sytuacji, kiedy po raz pierwszy zmieniany jest sprzedawca prądu, wszelkie formalności trwają mniej więcej dni od momentu podpisania nowej umowy. Następne zmiany sprzedawcy prądu trwają natomiast krócej. W tym przypadku procedura trwa około tygodni od momentu podpisania nowej umowy z wybranym dostawcą prądu.

Czy można zmienić dystrybutora prądu?

W naszym kraju można jedynie zmienić dostawcę prądu, z kolei zmiana dystrybutora prądu jest niemożliwa. Decydując się na takie rozwiązanie, trzeba w związku z tym podpisać dwie odrębne umowy — jedną ze sprzedawcą prądu, natomiast drugą z dystrybutorem. Oznacza to dodatkowo, że po wyborze innego sprzedawcy prądu niż dystrybutor otrzymywane faktury będą pochodziły z dwóch innych firm. Przyczyną tego jest to, że sprzedawca jedynie sprzedaje prąd, a dystrybutor ją dostarcza z wykorzystaniem własnej infrastruktury.

W mieście Pasłęk Twój domyślny dostawca prądu to Energa. Jeśli chcesz wybrać innego sprzedawcę – zobacz jakie oferty są dla Ciebie dostępne po prawej stronie na tej stronie.

Zmiana Sprzedawcy