porównywarka cen prądu
Strona główna » Prąd Pińczów » Dostawcy prądu Pińczów

Dostawcy prądu Pińczów

Kim jest sprzedawca energii?

Dostawca energii to firma, której funkcjonowanie opiera się na obrocie energią. Bezwzględnie musi on mieć koncesję Urzędu Regulacji Energetyki, która wydawana jest na okres od do lat. Poza tym sprzedawcy prądu, aby mogli realizować swoje usługi dla odbiorców końcowych, takich jak domy lub firmy muszą posiadać zawartą umowę z dystrybutorem energii funkcjonującym w danym regionie kraju. Jest ich pięciu: Energa — działająca w centralnej i północnej części Polski, Grupa Enea — działająca w północno-zachodniej części kraju, PGE — funkcjonująca w środkowej, wschodniej i południowo-wschodniej części Polski, E.ON — działająca tylko na terenie Warszawy i okolicach, Tauron — działająca w południowo i południowo-zachodniej części Polski.

Co jest potrzebne do zmiany sprzedawcy energii elektrycznej?

Jeśli chcesz zmienić dostawcę prądu, niezbędne będą takie dokumenty jak dowód osobisty, obecna umowa ze sprzedawcą energii elektrycznej, faktury za ostatnie okresy rozliczeń. Umożliwią one wybranemu sprzedawcy energii elektrycznej sprawdzić informacje oraz przygotować umowę do zawarcia i inne niezbędne formularze. Po podpisaniu umowy z nowym, najtańszym sprzedawcą energii elektrycznej oraz pełnomocnictwa zajmie się on pozostałymi tematami, w tym wypowiedzeniem starej umowy.

W mieście Pińczów Twój domyślny dostawca prądu to PGE. Jeśli chcesz wybrać innego sprzedawcę – zobacz jakie oferty są dla Ciebie dostępne po prawej stronie na tej stronie.

Zmiana Sprzedawcy