porównywarka cen prądu
Strona główna » Prąd Skórcz » Dostawcy prądu Skórcz

Dostawcy prądu Skórcz

Czy zmieniając sprzedawcę energii elektrycznej konieczna jest wymiana licznika?

Liczniki prądu należą do Operatora Systemu Dystrybucyjnego. W związku z tym podczas zmiany dostawcy prądu najczęściej nie jest wymagana zmiana licznika na nowy. Zamontowanie nowego licznika wymagane jest wyłącznie wtedy, kiedy dana oferta jest taryfą dwustrefową, a zainstalowany licznik nie był przystosowany do naliczania energii elektrycznej w dwóch strefach. Bez względu na to zamontowanie nowego licznika w takim przypadku jest nieodpłatne.

Ile kosztuje energia elektrycznej w naszym kraju?

W 2022 roku w Polsce średnia cena 1 kWh energii elektrycznej wynosi 77 groszy. Jednak różnice w cenach sprzedawców prądu są naprawdę duże. Równe są one nawet 10 groszy. W związku z tym wybór najtańszego dostawcy energii jest obecnie jedyną opcją na ochronienie się przed dużymi rachunkami. Oprócz tego należy dodatkowo rozważyć zmianę taryfy prądowej, na bardziej dopasowaną do indywidualnych, ponieważ ona ma dodatkowo znaczący wpływ na wysokość faktur za prąd.

W mieście Skórcz Twój domyślny dostawca prądu to Energa. Jeśli chcesz wybrać innego sprzedawcę – zobacz jakie oferty są dla Ciebie dostępne po prawej stronie na tej stronie.

Zmiana Sprzedawcy