porównywarka cen prądu
Strona główna » Prąd Sława » Dostawcy prądu Sława

Dostawcy prądu Sława

Mapa dostępnych do wyboru dostawców energii

Dostępni do wyboru sprzedawcy prądu uzależnieni są głównie od działającego w danym obszarze Polski dystrybutora energii, ponieważ muszą oni mieć z nimi podpisane umowy. Kwestia ta nie sprawia jednak, że wybór najtańszego sprzedawcy jest niewielki. Na przykład w województwie warmińsko-mazurskim, w którym energię dystrybuuje Energa, funkcjonuje niemal 160 firm świadczących usługi sprzedaży prądu. Listę dostępnych do wyboru sprzedawców znaleźć można na przykład na portalach Operatorów Systemu Dystrybucyjnego.

Jakie elementy powinna zawierać umowa z nowym sprzedawcą energii elektrycznej?

Po wybraniu najtańszego sprzedawcy energii elektrycznej pora na podpisanie umowy. Należy jednak przed tym szczegółowo ją przeczytać. Poprawna umowa na sprzedaż energii powinna zawierać dlatego podstawowe informacje o nazwach obu stron, miejscu dostarczania energii elektrycznej, mocy umownej. Poza tym musi ona obejmować zarazem cenę prądu oraz jej grupę taryfową, okres rozliczeniowy, okres obowiązywania umowy, informacje związane z wypowiedzeniem umowy. Po podpisaniu umowy należy także pamiętać o zabraniu jednego egzemplarza.

W mieście Sława Twój domyślny dostawca prądu to Enea. Jeśli chcesz wybrać innego sprzedawcę – zobacz jakie oferty są dla Ciebie dostępne po prawej stronie na tej stronie.

Zmiana Sprzedawcy