porównywarka cen prądu
Strona główna » Prąd Stryków » Dostawcy prądu Stryków

Dostawcy prądu Stryków

Czy zmieniając dostawcę prądu konieczna jest wymiana licznika?

Liczniki prądu należą do Operatora Systemu Dystrybucyjnego. Wobec tego podczas zmiany dostawcy energii najczęściej nie jest konieczna wymiana licznika na nowy. Zainstalowanie nowego licznika niezbędne jest jedynie wtedy, kiedy dana oferta jest taryfą dwustrefową, a zamontowany licznik nie był przystosowany do mierzenia energii elektrycznej w dwóch strefach. Bez względu na to zainstalowanie nowego licznika w takim przypadku jest bezpłatne.

Czy można zmienić dystrybutora energii elektrycznej?

W naszym kraju można jedynie zmienić dostawcę energii elektrycznej, z kolei zmienienie dystrybutora prądu jest niemożliwa. Decydując się na takie rozwiązanie, trzeba w związku z tym zawrzeć dwie odrębne umowy — jedną ze sprzedawcą prądu, natomiast drugą z dystrybutorem. Oznacza to dodatkowo, że po wyborze innego dostawcy energii niż dystrybutor dostarczane rachunki będą pochodziły z dwóch różnych firm. Przyczyną tego jest to, że sprzedawca jedynie sprzedaje prąd, a dystrybutor ją dostarcza z użyciem własnej infrastruktury.

W mieście Stryków Twój domyślny dostawca prądu to PGE. Jeśli chcesz wybrać innego sprzedawcę – zobacz jakie oferty są dla Ciebie dostępne po prawej stronie na tej stronie.

Zmiana Sprzedawcy