porównywarka cen prądu
Strona główna » Prąd Strzelin » Dostawcy prądu Strzelin

Dostawcy prądu Strzelin

Ile trwa zmienienie dostawcy prądu?

Zmienienie dostawcy energii to proces, którego długość trwania zależy od tego, czy jest on przeprowadzany po raz pierwszy, czy też kolejny. W sytuacji, kiedy pierwszy raz zmieniany jest sprzedawca energii elektrycznej, wszelkie formalności trwają około miesiąc od chwili podpisania nowej umowy. Następne zmiany sprzedawcy energii trwają z kolei krócej. W tym przypadku proces trwa około tygodni od momentu zawarcia nowej umowy z wybranym sprzedawcą energii.

Czy można zmienić dystrybutora energii?

W Polsce można jedynie zmienić sprzedawcę energii elektrycznej, z kolei zmienienie dystrybutora prądu jest niemożliwa. Wybierając takie rozwiązanie, trzeba w związku z tym podpisać dwie odrębne umowy — jedną ze sprzedawcą energii, natomiast drugą z dystrybutorem. Oznacza to zarazem, że po wyborze nowego dostawcy energii elektrycznej niż dystrybutor otrzymywane rachunki będą pochodziły z dwóch innych firm. Przyczyną tego jest to, że sprzedawca jedynie sprzedaje prąd, a dystrybutor ją dostarcza z użyciem własnej infrastruktury.

W mieście Strzelin Twój domyślny dostawca prądu to Tauron. Jeśli chcesz wybrać innego sprzedawcę – zobacz jakie oferty są dla Ciebie dostępne po prawej stronie na tej stronie.

Zmiana Sprzedawcy