porównywarka cen prądu
Strona główna » Prąd Sulęcin » Dostawcy prądu Sulęcin

Dostawcy prądu Sulęcin

Kim jest sprzedawca energii?

Dostawca energii elektrycznej to firma, której działalność polega na obrocie energią. Bezwzględnie musi on mieć koncesję Urzędu Regulacji Energetyki, która wydawana jest na czas od do lat. Oprócz tego sprzedawcy energii, aby mogli realizować swoje usługi dla klientów, takich jak domy lub przedsiębiorstwa muszą mieć zawartą umowę z dystrybutorem energii funkcjonującym w danym obszarze kraju. Jest ich pięciu: Energa — działająca w centralnej i północnej części kraju, Grupa Enea — funkcjonująca w północno-zachodniej części Polski, PGE — funkcjonująca w środkowej, wschodniej i południowo-wschodniej części kraju, E.ON — funkcjonująca tylko na terenie Warszawy i okolicach, Tauron — funkcjonująca w południowo i południowo-zachodniej części Polski.

Co jest potrzebne do zmiany sprzedawcy prądu?

W przypadku, gdy chcesz zmienić sprzedawcę prądu, potrzebne będą takie dokumenty jak dowód osobisty, aktualna umowa ze sprzedawcą energii elektrycznej, rachunki za ostatnie okresy rozliczeń. Pozwolą one wybranemu sprzedawcy prądu zweryfikować dane oraz sporządzić umowę do podpisania i inne niezbędne dokumenty. Po podpisaniu umowy z nowym, najtańszym dostawcą energii elektrycznej oraz upoważnienia zajmie się on pozostałymi formalnościami, w tym wymówieniem starej umowy.

W mieście Sulęcin Twój domyślny dostawca prądu to Enea. Jeśli chcesz wybrać innego sprzedawcę – zobacz jakie oferty są dla Ciebie dostępne po prawej stronie na tej stronie.

Zmiana Sprzedawcy