porównywarka cen prądu
Strona główna » Prąd Szczuczyn » Dostawcy prądu Szczuczyn

Dostawcy prądu Szczuczyn

Czy zmieniając dostawcę energii elektrycznej konieczna jest zmiana licznika?

Liczniki prądu należą do Operatora Systemu Dystrybucyjnego. Wobec tego podczas zmiany dostawcy prądu najczęściej nie jest wymagana wymiana licznika na nowy. Zainstalowanie nowego licznika potrzebne jest tylko wtedy, gdy dana oferta jest taryfą dwustrefową, a obecny licznik nie był przystosowany do mierzenia prądu w dwóch strefach. Za każdym razem zamontowanie nowego licznika w takiej sytuacji jest darmowe.

Czy można zmienić dystrybutora energii?

W naszym kraju można jedynie zmienić dostawcę energii, z kolei zmienienie dystrybutora energii jest niemożliwa. Wybierając takie rozwiązanie, trzeba wobec tego zawrzeć dwie odrębne umowy — jedną ze sprzedawcą energii, z kolei drugą z dystrybutorem. Oznacza to również, że po wyborze nowego sprzedawcy energii niż dystrybutor otrzymywane faktury będą pochodziły z dwóch innych firm. Powodem tego jest to, że sprzedawca jedynie sprzedaje energię elektryczną, a dystrybutor ją dostarcza z wykorzystaniem własnej infrastruktury.

W mieście Szczuczyn Twój domyślny dostawca prądu to PGE. Jeśli chcesz wybrać innego sprzedawcę – zobacz jakie oferty są dla Ciebie dostępne po prawej stronie na tej stronie.

Zmiana Sprzedawcy