porównywarka cen prądu
Strona główna » Prąd Wasilków » Dostawcy prądu Wasilków

Dostawcy prądu Wasilków

Ile czasu trwa zmiana sprzedawcy prądu?

Zmienienie sprzedawcy energii to proces, którego długość trwania zależy od tego, czy jest on przeprowadzany po raz pierwszy, czy też kolejny. W przypadku, gdy pierwszy raz zmieniany jest sprzedawca energii elektrycznej, wszelkie formalności trwają około miesiąc od chwili zawarcia nowej umowy. Kolejne zmiany dostawcy energii trwają natomiast krócej. W tym przypadku procedura trwa około tygodni od chwili podpisania nowej umowy z wybranym dostawcą prądu.

Czy można zmienić dystrybutora energii?

W naszym kraju można jedynie zmienić dostawcę energii, z kolei zmienienie dystrybutora energii elektrycznej jest niemożliwa. Wybierając takie rozwiązanie, trzeba w związku z tym zawrzeć dwie odrębne umowy — jedną ze sprzedawcą energii elektrycznej, z kolei drugą z dystrybutorem. Oznacza to także, że po wyborze nowego dostawcy energii niż dystrybutor otrzymywane faktury będą pochodziły z dwóch innych firm. Powodem tego jest to, że sprzedawca jedynie sprzedaje energię elektryczną, a dystrybutor ją dostarcza z wykorzystaniem własnej infrastruktury.

W mieście Wasilków Twój domyślny dostawca prądu to PGE. Jeśli chcesz wybrać innego sprzedawcę – zobacz jakie oferty są dla Ciebie dostępne po prawej stronie na tej stronie.

Zmiana Sprzedawcy