porównywarka cen prądu
Strona główna » Prąd Wojnicz » Dostawcy prądu Wojnicz

Dostawcy prądu Wojnicz

Czy zmieniając dostawcę energii elektrycznej konieczna jest wymiana licznika?

Liczniki energii elektrycznej należą do Operatora Systemu Dystrybucyjnego. Dlatego podczas zmiany dostawcy prądu najczęściej nie jest konieczna wymiana licznika na nowy. Zainstalowanie nowego licznika niezbędne jest wyłącznie wtedy, kiedy wybrana oferta jest taryfą dwustrefową, a zainstalowany licznik nie był przystosowany do mierzenia energii elektrycznej w dwóch strefach. Bez względu na to zamontowanie nowego licznika w takim przypadku jest nieodpłatne.

Czy można zmienić dystrybutora prądu?

W naszym kraju można jedynie zmienić sprzedawcę prądu, z kolei zmiana dystrybutora energii jest niemożliwa. Decydując się na takie rozwiązanie, trzeba wobec tego podpisać dwie odrębne umowy — jedną ze sprzedawcą energii elektrycznej, z kolei drugą z dystrybutorem. Oznacza to także, że po wyborze innego sprzedawcy energii niż dystrybutor otrzymywane faktury będą pochodziły z dwóch odmiennych firm. Przyczyną tego jest to, że sprzedawca jedynie sprzedaje energię elektryczną, a dystrybutor ją dostarcza z wykorzystaniem własnej infrastruktury.

W mieście Wojnicz Twój domyślny dostawca prądu to Tauron. Jeśli chcesz wybrać innego sprzedawcę – zobacz jakie oferty są dla Ciebie dostępne po prawej stronie na tej stronie.

Zmiana Sprzedawcy