porównywarka cen prądu
Strona główna » Prąd Wronki » Dostawcy prądu Wronki

Dostawcy prądu Wronki

Kim jest dostawca energii elektrycznej?

Sprzedawca energii to firma, której funkcjonowanie opiera się na obrocie energią. Bezwzględnie musi on posiadać koncesję Urzędu Regulacji Energetyki, która wydawana jest na czas od do lat. Dodatkowo sprzedawcy energii elektrycznej, aby móc realizować swoje usługi dla klientów, takich jak gospodarstwa domowe lub firmy muszą posiadać podpisaną umowę z dystrybutorem energii działającym w danym obszarze kraju. Jest ich pięciu: Energa — funkcjonująca w środkowej i północnej części kraju, Grupa Enea — działająca w północno-zachodniej części kraju, PGE — funkcjonująca w środkowej, wschodniej i południowo-wschodniej części Polski, E.ON — funkcjonująca wyłącznie na terenie Warszawy i okolicach, Tauron — działająca w południowo i południowo-zachodniej części kraju.

Czy można zmienić dystrybutora energii?

W Polsce można jedynie zmienić dostawcę energii elektrycznej, z kolei zmienienie dystrybutora energii jest niemożliwa. Decydując się na takie rozwiązanie, trzeba w związku z tym podpisać dwie odrębne umowy — jedną ze sprzedawcą prądu, natomiast drugą z dystrybutorem. Oznacza to dodatkowo, że po wyborze nowego dostawcy energii elektrycznej niż dystrybutor otrzymywane rachunki będą pochodziły z dwóch odmiennych firm. Przyczyną tego jest to, że sprzedawca jedynie sprzedaje prąd, a dystrybutor ją dostarcza za pomocą własnej infrastruktury.

W mieście Wronki Twój domyślny dostawca prądu to Enea. Jeśli chcesz wybrać innego sprzedawcę – zobacz jakie oferty są dla Ciebie dostępne po prawej stronie na tej stronie.

Zmiana Sprzedawcy