porównywarka cen prądu
Strona główna » Prąd Złoczew » Dostawcy prądu Złoczew

Dostawcy prądu Złoczew

Czy zmieniając dostawcę energii elektrycznej konieczna jest wymiana licznika?

Liczniki energii elektrycznej należą do Operatora Systemu Dystrybucyjnego. Wobec tego podczas zmiany dostawcy energii elektrycznej najczęściej nie jest konieczna wymiana licznika na nowy. Zamontowanie nowego licznika potrzebne jest wyłącznie wtedy, gdy wybrana oferta jest taryfą dwustrefową, a zamontowany licznik nie był przystosowany do naliczania energii elektrycznej w dwóch strefach. Za każdym razem zamontowanie nowego licznika w takim przypadku jest nieodpłatne.

Czy można zmienić dystrybutora energii elektrycznej?

W Polsce można jedynie zmienić sprzedawcę energii elektrycznej, z kolei zmiana dystrybutora energii jest niemożliwa. Decydując się na takie rozwiązanie, trzeba wobec tego podpisać dwie odrębne umowy — jedną ze sprzedawcą prądu, z kolei drugą z dystrybutorem. Oznacza to jednocześnie, że po wyborze innego dostawcy energii elektrycznej niż dystrybutor otrzymywane faktury będą pochodziły z dwóch różnych firm. Powodem tego jest to, że sprzedawca jedynie sprzedaje prąd, a dystrybutor ją dostarcza z wykorzystaniem własnej infrastruktury.

W mieście Złoczew Twój domyślny dostawca prądu to PGE. Jeśli chcesz wybrać innego sprzedawcę – zobacz jakie oferty są dla Ciebie dostępne po prawej stronie na tej stronie.

Zmiana Sprzedawcy