porównywarka cen prądu
Strona główna » Aktualna cena prądu
Ceny prądu

Aktualna cena prądu

Średnia aktualna cena prądu w Polsce w 2018 roku wynosi 0,55 zł/kWh w taryfie G11 przeznaczonej dla gospodarstw domowych. Jednak różni się ona w różnych rejonach Polski w zależności od sprzedawcy i operatora systemu dystrybucyjnego.

Aktualna cena prądu – Operator Systemu Dystrybucyjnego ENERGA

Tam, gdzie operatorem systemu dystrybucyjnego jest ENERGA, czyli na terenie Polski północnej i środkowej, cena prądu wynosi 0,59 zł/kWh, gdy ENERGA jest również sprzedawcą. Gdy sprzedawcą jest ENEA SA, PGE Obrót lub TAURON PE, to wówczas cena energii elektrycznej wynosi 0,60 zł/kWh, natomiast gdy sprzedawcą jest innogy, to cena prądu wynosi 0,63 zł/kWh.

Aktualna cena prądu – Operator Systemu Dystrybucyjnego ENEA

W rejonie, gdzie operatorem systemu dystrybucyjnego jest ENEA, czyli w Polsce północno-zachodniej, cena energii elektrycznej wynosi 0,51 zł/kWh, gdy ENEA jest także sprzedawcą. Gdy sprzedawcą jest ENERGA Obrót lub PGE Obrót, to wtedy również cena prądu wynosi 0,51 zł/kWh. W przypadku, gdy sprzedawcą jest TAURON PE, aktualna cena energii to 0,52 zł/kWh, natomiast gdy sprzedawcą jest innogy, to w takim przypadku cena wyniesie 0,55 zł/kWh.

Aktualna cena prądu – Operator Systemu Dystrybucyjnego TAURON

Na terenie Polski południowo-zachodniej, gdzie Operatorem Systemu Dystrybucyjnego jest TAURON, aktualna cena energii w przypadku, gdy sprzedawcą jest TAURON PE, wynosi 0,52 zł/kWh. W Polsce południowej, gdzie również operatorem systemu dystrybucyjnego jest TAURON, cena ta to 0,53 zł/kWh w przypadku, gdy sprzedawcą jest TAURON PE. Gdy operatorem systemu dystrybucyjnego jest TAURON, a sprzedawcą ENEA SA lub PGE Obrót, koszt zakupu prądu wynosi 0,50-0,53 zł/kWh, gdy sprzedawcą jest ENERGA Obrót, cena prądu to 0,49-0,53 zł/kWh, natomiast, gdy sprzedawcą jest innogy, aktualna cena to 0,53-0,56 zł/kWh.

Aktualna cena prądu – Operator Systemu Dystrybucyjnego PGE

Tam, gdzie operatorem systemu dystrybucyjnego jest PGE, czyli na terenie Polski wschodniej, cena prądu wynosi 0,57 zł/kWh, gdy PGE jest również sprzedawcą. Tyle samo wynosi bieżący koszt prądu, gdy sprzedawcą jest ENERGA Obrót, ENEA SA lub PGE Obrót. W przypadku, gdy sprzedawcą jest innogy to cena prądu wynosi 0,60 zł/kWh.

Aktualna cena prądu – Operator Systemu Dystrybucyjnego innogy

Na obszarze miejskim Warszawy, gdzie operatorem systemu dystrybucyjnego jest innogy, cena prądu to 0,51 zł/kWh, gdy sprzedawcą jest innogy. Gdy sprzedawcą jest ENERGA Obrót, ENEA SA, TAURON PE lub PGE Obrót, aktualna cena to 0,54 zł/kWh.

Zmiana Sprzedawcy