porównywarka cen prądu
Strona główna » Prąd Biskupiec » Dostawcy prądu Biskupiec

Dostawcy prądu Biskupiec

Kim jest dostawca prądu?

Sprzedawca energii elektrycznej to firma, której funkcjonowanie polega na obrocie energią. Obowiązkowo musi on mieć koncesję URE, która wydawana jest na czas od do lat. Dodatkowo sprzedawcy prądu, aby mogli realizować swoje usługi dla odbiorców końcowych, takich jak domy lub przedsiębiorstwa muszą mieć podpisaną umowę z dystrybutorem energii funkcjonującym w danym regionie kraju. Jest ich pięciu: Energa — działająca w środkowej i północnej części kraju, Grupa Enea — działająca w północno-zachodniej części kraju, PGE — funkcjonująca w środkowej, wschodniej i południowo-wschodniej części kraju, E.ON — działająca wyłącznie na terenie Warszawy i okolicach, Tauron — działająca w południowo i południowo-zachodniej części Polski.

Co jest potrzebne do zmiany sprzedawcy energii?

Jeśli chcesz zmienić dostawcę energii, wymagane będą takie dokumenty jak dowód osobisty, aktualna umowa ze sprzedawcą energii, faktury za ostatnie miesiące rozliczeń. Umożliwią one wybranemu sprzedawcy prądu zweryfikować dane oraz sporządzić umowę do zawarcia i inne niezbędne dokumenty. Po podpisaniu umowy z nowym, najtańszym dostawcą energii elektrycznej oraz pełnomocnictwa zajmie się on wszystkimi tematami, w tym wymówieniem poprzedniej umowy.

W mieście Biskupiec Twój domyślny dostawca prądu to Energa. Jeśli chcesz wybrać innego sprzedawcę – zobacz jakie oferty są dla Ciebie dostępne po prawej stronie na tej stronie.

Zmiana Sprzedawcy