porównywarka cen prądu
Strona główna » Prąd Brzeszcze » Dostawcy prądu Brzeszcze

Dostawcy prądu Brzeszcze

Kim jest dostawca energii?

Dostawca prądu to firma, której funkcjonowanie opiera się na obrocie energią. Obowiązkowo musi on mieć koncesję Urzędu Regulacji Energetyki, która wydawana jest na czas od do lat. Poza tym sprzedawcy energii elektrycznej, aby móc realizować swoje usługi dla klientów, takich jak domy lub firmy muszą posiadać podpisaną umowę z dystrybutorem energii funkcjonującym w danym obszarze kraju. Jest ich pięciu: Energa — funkcjonująca w centralnej i północnej części kraju, Grupa Enea — działająca w północno-zachodniej części kraju, PGE — funkcjonująca w środkowej, wschodniej i południowo-wschodniej części kraju, E.ON — działająca tylko na terenie Warszawy i okolicach, Tauron — funkcjonująca w południowo i południowo-zachodniej części Polski.

Czy można zmienić dystrybutora energii?

W Polsce można jedynie zmienić sprzedawcę prądu, z kolei zmienienie dystrybutora prądu jest niemożliwa. Wybierając takie rozwiązanie, trzeba wobec tego zawrzeć dwie odrębne umowy — jedną ze sprzedawcą prądu, z kolei drugą z dystrybutorem. Oznacza to jednocześnie, że po wyborze innego sprzedawcy energii elektrycznej niż dystrybutor otrzymywane rachunki będą pochodziły z dwóch innych firm. Powodem tego jest to, że sprzedawca jedynie sprzedaje prąd, a dystrybutor ją dostarcza z wykorzystaniem własnej infrastruktury.

W mieście Brzeszcze Twój domyślny dostawca prądu to Tauron. Jeśli chcesz wybrać innego sprzedawcę – zobacz jakie oferty są dla Ciebie dostępne po prawej stronie na tej stronie.

Zmiana Sprzedawcy