porównywarka cen prądu
Strona główna » Prąd Ciechocinek » Dostawcy prądu Ciechocinek

Dostawcy prądu Ciechocinek

Kim jest sprzedawca energii?

Sprzedawca energii to firma, której funkcjonowanie opiera się na obrocie energią. Obowiązkowo musi on posiadać koncesję Urzędu Regulacji Energetyki, która wydawana jest na czas od do lat. Poza tym sprzedawcy prądu, aby móc realizować swoje usługi dla klientów, takich jak domy lub przedsiębiorstwa muszą mieć zawartą umowę z dystrybutorem energii działającym w danym obszarze kraju. Jest ich pięciu: Energa — działająca w środkowej i północnej części kraju, Grupa Enea — działająca w północno-zachodniej części kraju, PGE — działająca w środkowej, wschodniej i południowo-wschodniej części kraju, E.ON — funkcjonująca tylko na terenie Warszawy i okolicach, Tauron — działająca w południowo i południowo-zachodniej części kraju.

Co jest niezbędne do zmiany sprzedawcy energii?

Jeśli chcesz zmienić dostawcę energii elektrycznej, wymagane będą takie dokumenty jak dowód osobisty, aktualna umowa ze sprzedawcą energii elektrycznej, rachunki za ostatnie okresy rozliczeń. Pozwolą one wybranemu dostawcy energii sprawdzić informacje oraz przygotować umowę do zawarcia i inne niezbędne druki. Po zawarciu umowy z nowym, najtańszym sprzedawcą energii oraz pełnomocnictwa zajmie się on pozostałymi tematami, w tym rozwiązaniem poprzedniej umowy.

W mieście Ciechocinek Twój domyślny dostawca prądu to Energa. Jeśli chcesz wybrać innego sprzedawcę – zobacz jakie oferty są dla Ciebie dostępne po prawej stronie na tej stronie.

Zmiana Sprzedawcy