porównywarka cen prądu
Strona główna » Prąd Głogów » Dostawcy prądu Głogów

Dostawcy prądu Głogów

Czy można zmienić dystrybutora energii?

W Polsce można jedynie zmienić dostawcę energii elektrycznej, z kolei zmienienie dystrybutora energii jest niemożliwa. Decydując się na takie rozwiązanie, trzeba w związku z tym podpisać dwie odrębne umowy — jedną ze sprzedawcą prądu, natomiast drugą z dystrybutorem. Oznacza to dodatkowo, że po wyborze nowego dostawcy energii elektrycznej niż dystrybutor otrzymywane rachunki będą pochodziły z dwóch odmiennych firm. Przyczyną tego jest to, że sprzedawca jedynie sprzedaje prąd, a dystrybutor ją dostarcza za pomocą własnej infrastruktury.

Kto może zmienić dostawcę prądu?

Zmienić dostawcę energii elektrycznej na nowego może każdy. Z tej możliwości może więc skorzystać właściciel gospodarstwa rolnego, przedsiębiorca oraz właściciel gospodarstwa domowego. Wybór sprzedawców energii na rynku jest aktualnie bardzo duży. Ich usługi różnią się cenami prądu, długością trwania umów. Dlatego wybór najtańszego dostawcy energii i zawarcie z nim umowy to wyłącznie okazja do zmniejszenia rachunków za energię i oszczędności.

Jak zmienić dostawcę prądu?

W mieście Głogów Twój domyślny dostawca prądu to Tauron. Jeśli chcesz wybrać innego sprzedawcę – zobacz jakie oferty są dla Ciebie dostępne po prawej stronie na tej stronie.

Zmiana Sprzedawcy