porównywarka cen prądu
Strona główna » Prąd Gniezno » Dostawcy prądu Gniezno

Dostawcy prądu Gniezno

Czy można zmienić dystrybutora prądu?

W Polsce można jedynie zmienić sprzedawcę energii, natomiast zmiana dystrybutora energii elektrycznej jest niemożliwa. Decydując się na takie rozwiązanie, trzeba w związku z tym podpisać dwie odrębne umowy — jedną ze sprzedawcą prądu, z kolei drugą z dystrybutorem. Oznacza to też, że po wyborze nowego dostawcy prądu niż dystrybutor dostarczane faktury będą pochodziły z dwóch różnych firm. Przyczyną tego jest to, że sprzedawca jedynie sprzedaje energię elektryczną, a dystrybutor ją dostarcza z wykorzystaniem własnej infrastruktury.

Kto może zmienić dostawcę energii?

Zmienić dostawcę prądu na nowego może każdy. Z tej możliwości może więc skorzystać właściciel gospodarstwa rolnego, przedsiębiorca oraz właściciel domu. Wybór dostawców energii na rynku jest aktualnie ogromny. Ich usługi różnią się cenami prądu, okresem trwania umów. W związku z tym wybór najtańszego dostawcy prądu i zawarcie z nim umowy to jedynie okazja do zmniejszenia faktur za prąd i oszczędności.

W mieście Gniezno Twój domyślny dostawca prądu to Enea. Jeśli chcesz wybrać innego sprzedawcę – zobacz jakie oferty są dla Ciebie dostępne po prawej stronie na tej stronie.

Zmiana Sprzedawcy