porównywarka cen prądu
Strona główna » Prąd Inowrocław » Dostawcy prądu Inowrocław

Dostawcy prądu Inowrocław

Czy można zmienić dystrybutora prądu?

W naszym kraju można jedynie zmienić dostawcę energii elektrycznej, z kolei zmiana dystrybutora energii jest niemożliwa. Wybierając takie rozwiązanie, trzeba wobec tego podpisać dwie odrębne umowy — jedną ze sprzedawcą prądu, natomiast drugą z dystrybutorem. Oznacza to także, że po wyborze nowego dostawcy energii niż dystrybutor dostarczane faktury będą pochodziły z dwóch innych firm. Przyczyną tego jest to, że sprzedawca jedynie sprzedaje prąd, a dystrybutor ją dostarcza z użyciem własnej infrastruktury.

Kto może zmienić sprzedawcę energii?

Zmienić dostawcę energii elektrycznej na nowego może każdy. Z tej opcji może więc skorzystać rolnik, właściciel firmy oraz właściciel gospodarstwa domowego. Wybór dostawców prądu na rynku jest obecnie bardzo duży. Ich oferty różnią się cenami prądu, okresem trwania umów. Wobec tego wybór najtańszego dostawcy energii i podpisanie z nim umowy to wyłącznie okazja do obniżenia faktur za energię i oszczędności.

W mieście Inowrocław Twój domyślny dostawca prądu to Energa. Jeśli chcesz wybrać innego sprzedawcę – zobacz jakie oferty są dla Ciebie dostępne po prawej stronie na tej stronie.

Zmiana Sprzedawcy