porównywarka cen prądu
Strona główna » Prąd Krzeszowice » Dostawcy prądu Krzeszowice

Dostawcy prądu Krzeszowice

Kim jest sprzedawca energii?

Sprzedawca energii to firma, której funkcjonowanie polega na obrocie energią. Obowiązkowo musi on posiadać koncesję URE, która wydawana jest na czas od do lat. Dodatkowo sprzedawcy prądu, aby mogli realizować swoje usługi dla klientów, takich jak domy lub firmy muszą posiadać podpisaną umowę z dystrybutorem energii funkcjonującym w danym obszarze kraju. Jest ich pięciu: Energa — działająca w centralnej i północnej części Polski, Grupa Enea — funkcjonująca w północno-zachodniej części Polski, PGE — funkcjonująca w centralnej, wschodniej i południowo-wschodniej części Polski, E.ON — funkcjonująca wyłącznie na terenie Warszawy i okolicach, Tauron — działająca w południowo i południowo-zachodniej części kraju.

Co jest potrzebne do zmiany sprzedawcy energii elektrycznej?

W sytuacji, kiedy chcesz zmienić sprzedawcę energii, potrzebne będą takie dokumenty jak dowód osobisty, aktualna umowa ze sprzedawcą energii, faktury za ostatnie miesiące rozliczeń. Pozwolą one wybranemu sprzedawcy energii sprawdzić dane oraz sporządzić umowę do zawarcia i inne niezbędne formularze. Po zawarciu umowy z nowym, najtańszym dostawcą energii oraz pełnomocnictwa zajmie się on wszystkimi tematami, w tym wypowiedzeniem starej umowy.

W mieście Krzeszowice Twój domyślny dostawca prądu to Tauron. Jeśli chcesz wybrać innego sprzedawcę – zobacz jakie oferty są dla Ciebie dostępne po prawej stronie na tej stronie.

Zmiana Sprzedawcy