porównywarka cen prądu
Strona główna » Prąd Kunów » Dostawcy prądu Kunów

Dostawcy prądu Kunów

Czy warto zmienić sprzedawcę energii elektrycznej?

Koszty związane z energią stanowią sporą część wydatków w każdym domu. Jedną z wielu metod na ich zmniejszenie jest zmiana sprzedawcy energii elektrycznej. Rozwiązanie to pozwala wybrać najtańszą ofertę z dostępnych na rynku. Najtańszy dostawca energii to natomiast gwarancja zmniejszenia comiesięcznych rachunków za energię nawet o kilkadziesiąt złotych, czyli przez rok nawet o kilkaset złotych. Dlatego wystarczy przeanalizować, który dostawca energii elektrycznej jest najtańszy, aby móc oszczędzać.

Czy można zmienić dystrybutora energii?

W Polsce można jedynie zmienić sprzedawcę energii elektrycznej, natomiast zmienienie dystrybutora energii jest niemożliwa. Wybierając takie rozwiązanie, trzeba w związku z tym podpisać dwie odrębne umowy — jedną ze sprzedawcą energii elektrycznej, natomiast drugą z dystrybutorem. Oznacza to również, że po wyborze nowego sprzedawcy energii niż dystrybutor otrzymywane rachunki będą pochodziły z dwóch różnych firm. Powodem tego jest to, że sprzedawca jedynie sprzedaje prąd, a dystrybutor ją dostarcza z użyciem własnej infrastruktury.

W mieście Kunów Twój domyślny dostawca prądu to PGE. Jeśli chcesz wybrać innego sprzedawcę – zobacz jakie oferty są dla Ciebie dostępne po prawej stronie na tej stronie.

Zmiana Sprzedawcy