porównywarka cen prądu
Strona główna » Prąd Łańcut » Dostawcy prądu Łańcut

Dostawcy prądu Łańcut

Kim są alternatywni dostawcy energii?

Alternatywni sprzedawcy energii to przedsiębiorstwa, które zajmują się tylko sprzedażą energii elektrycznej. Nie są oni więc jego dystrybutorami. W wielu przypadkach najtańszy dostawca prądu to właśnie alternatywny sprzedawca. Wobec tego podpisanie z nim umowy jest doskonałym sposobem na obniżenie faktur za energię. Do największych alternatywnych sprzedawców energii elektrycznej zaliczyć można takie firmy jak między innymi: Fortum, Polenergia, Orange Energia, PKP Energetyka, Audax Renovables, EWE Energia.

Mapa dostępnych do wyboru dostawców energii

Dostępni do wyboru dostawcy prądu zależą przede wszystkim od działającego w danym terenie kraju dystrybutora energii, ponieważ muszą oni mieć z nimi zawarte umowy. Kwestia ta nie sprawia natomiast, że wybór najtańszego sprzedawcy jest ograniczony. Na przykład w województwie warmińsko-mazurskim, w którym energię dystrybuuje Energa, funkcjonuje prawie 160 firm świadczących usługi sprzedaży energii. Listę dostępnych do wyboru sprzedawców znaleźć można na przykład na portalach Operatorów Systemu Dystrybucyjnego.

W mieście Łańcut Twój domyślny dostawca prądu to PGE. Jeśli chcesz wybrać innego sprzedawcę – zobacz jakie oferty są dla Ciebie dostępne po prawej stronie na tej stronie.

Zmiana Sprzedawcy