porównywarka cen prądu
Strona główna » Prąd Lubawa » Dostawcy prądu Lubawa

Dostawcy prądu Lubawa

Kim jest dostawca energii elektrycznej?

Dostawca energii to firma, której działalność opiera się na obrocie energią. Bezwzględnie musi on mieć koncesję URE, która wydawana jest na okres od do lat. Dodatkowo sprzedawcy prądu, aby móc realizować swoje usługi dla klientów, takich jak gospodarstwa domowe lub przedsiębiorstwa muszą posiadać podpisaną umowę z dystrybutorem energii działającym w danym obszarze kraju. Jest ich pięciu: Energa — działająca w środkowej i północnej części Polski, Grupa Enea — funkcjonująca w północno-zachodniej części kraju, PGE — funkcjonująca w centralnej, wschodniej i południowo-wschodniej części kraju, E.ON — funkcjonująca wyłącznie na terenie Warszawy i okolicach, Tauron — działająca w południowo i południowo-zachodniej części Polski.

Co jest niezbędne do zmiany dostawcy energii?

Jeśli chcesz zmienić sprzedawcę energii elektrycznej, potrzebne będą takie dokumenty jak dowód tożsamości, obecna umowa ze sprzedawcą energii, rachunki za ostatnie miesiące rozliczeń. Umożliwią one wybranemu sprzedawcy energii sprawdzić informacje oraz przygotować umowę do podpisania i inne niezbędne druki. Po zawarciu umowy z nowym, najtańszym sprzedawcą energii elektrycznej oraz pełnomocnictwa zajmie się on pozostałymi formalnościami, w tym wymówieniem poprzedniej umowy.

W mieście Lubawa Twój domyślny dostawca prądu to Energa. Jeśli chcesz wybrać innego sprzedawcę – zobacz jakie oferty są dla Ciebie dostępne po prawej stronie na tej stronie.

Zmiana Sprzedawcy