porównywarka cen prądu
Strona główna » Prąd Miastko » Dostawcy prądu Miastko

Dostawcy prądu Miastko

Kim jest sprzedawca energii?

Sprzedawca prądu to firma, której funkcjonowanie polega na obrocie energią. Obowiązkowo musi on posiadać koncesję URE, która wydawana jest na okres od do lat. Dodatkowo sprzedawcy energii, aby mogli realizować swoje usługi dla odbiorców końcowych, takich jak domy lub firmy muszą mieć podpisaną umowę z dystrybutorem energii funkcjonującym w danym regionie Polski. Jest ich pięciu: Energa — działająca w środkowej i północnej części kraju, Grupa Enea — funkcjonująca w północno-zachodniej części Polski, PGE — funkcjonująca w środkowej, wschodniej i południowo-wschodniej części kraju, E.ON — działająca jedynie na terenie Warszawy i sąsiednich miejscowości, Tauron — działająca w południowo i południowo-zachodniej części Polski.

Co jest niezbędne do zmiany dostawcy energii elektrycznej?

W sytuacji, kiedy chcesz zmienić dostawcę energii, niezbędne będą takie dokumenty jak dowód tożsamości, aktualna umowa ze sprzedawcą energii elektrycznej, rachunki za ostatnie okresy rozliczeń. Umożliwią one wybranemu dostawcy energii zweryfikować dane oraz sporządzić umowę do zawarcia i inne niezbędne formularze. Po zawarciu umowy z nowym, najtańszym sprzedawcą energii elektrycznej oraz upoważnienia zajmie się on wszystkimi tematami, w tym rozwiązaniem poprzedniej umowy.

W mieście Miastko Twój domyślny dostawca prądu to Energa. Jeśli chcesz wybrać innego sprzedawcę – zobacz jakie oferty są dla Ciebie dostępne po prawej stronie na tej stronie.

Zmiana Sprzedawcy