porównywarka cen prądu
Strona główna » Prąd Nowy Dwór Gdański » Dostawcy prądu Nowy Dwór Gdański

Dostawcy prądu Nowy Dwór Gdański

Kim jest dostawca prądu?

Sprzedawca energii elektrycznej to firma, której funkcjonowanie polega na obrocie energią. Bezwzględnie musi on posiadać koncesję Urzędu Regulacji Energetyki, która wydawana jest na czas od do lat. Oprócz tego sprzedawcy energii, aby mogli realizować swoje usługi dla odbiorców końcowych, takich jak domy lub przedsiębiorstwa muszą posiadać podpisaną umowę z dystrybutorem energii działającym w danym regionie kraju. Jest ich pięciu: Energa — funkcjonująca w centralnej i północnej części kraju, Grupa Enea — działająca w północno-zachodniej części kraju, PGE — funkcjonująca w środkowej, wschodniej i południowo-wschodniej części Polski, E.ON — funkcjonująca jedynie na terenie Warszawy i okolicach, Tauron — funkcjonująca w południowo i południowo-zachodniej części kraju.

Co jest niezbędne do zmiany sprzedawcy energii?

W przypadku, gdy chcesz zmienić dostawcę prądu, wymagane będą takie dokumenty jak dowód tożsamości, aktualna umowa ze sprzedawcą energii elektrycznej, faktury za ostatnie miesiące rozliczeń. Pozwolą one wybranemu sprzedawcy energii elektrycznej zweryfikować informacje oraz przygotować umowę do podpisania i inne niezbędne formularze. Po podpisaniu umowy z nowym, najtańszym sprzedawcą energii oraz upoważnienia zajmie się on pozostałymi sprawami, w tym wymówieniem poprzedniej umowy.

W mieście Nowy Dwór Gdański Twój domyślny dostawca prądu to Energa. Jeśli chcesz wybrać innego sprzedawcę – zobacz jakie oferty są dla Ciebie dostępne po prawej stronie na tej stronie.

Zmiana Sprzedawcy