porównywarka cen prądu
Strona główna » Prąd Opatówek » Dostawcy prądu Opatówek

Dostawcy prądu Opatówek

Czy zmieniając sprzedawcę energii elektrycznej konieczna jest wymiana licznika?

Liczniki prądu należą do Operatora Systemu Dystrybucyjnego. Dlatego podczas zmiany sprzedawcy energii elektrycznej najczęściej nie jest wymagana zmiana licznika na nowy. Zamontowanie nowego licznika niezbędne jest jedynie wtedy, gdy dana oferta jest taryfą dwustrefową, a zamontowany licznik nie był przystosowany do naliczania prądu w dwóch strefach. Bez względu na to zainstalowanie nowego licznika w takim przypadku jest darmowe.

Ile kosztuje prąd w naszym kraju?

W 2022 roku w naszym kraju średnia cena 1 kWh energii elektrycznej wynosi 77 groszy. Jednak różnice w cenach sprzedawców energii elektrycznej są naprawdę spore. Wynoszą one nawet 10 groszy. Wobec tego wybór najtańszego dostawcy energii jest obecnie jedyną opcją na ochronienie się przed wysokimi rachunkami. Oprócz tego warto dodatkowo rozważyć zmianę taryfy prądowej, na bardziej dopasowaną do własnych potrzeb, bo ona ma też znaczący wpływ na wysokość faktur za prąd.

W mieście Opatówek Twój domyślny dostawca prądu to Energa. Jeśli chcesz wybrać innego sprzedawcę – zobacz jakie oferty są dla Ciebie dostępne po prawej stronie na tej stronie.

Zmiana Sprzedawcy