porównywarka cen prądu
Strona główna » Prąd Piła » Dostawcy prądu Piła

Dostawcy prądu Piła

Czy można zmienić dystrybutora energii?

W Polsce można jedynie zmienić dostawcę prądu, natomiast zmiana dystrybutora energii jest niemożliwa. Decydując się na takie rozwiązanie, trzeba w związku z tym podpisać dwie odrębne umowy — jedną ze sprzedawcą energii elektrycznej, z kolei drugą z dystrybutorem. Oznacza to jednocześnie, że po wyborze nowego sprzedawcy energii niż dystrybutor otrzymywane rachunki będą pochodziły z dwóch odmiennych firm. Przyczyną tego jest to, że sprzedawca jedynie sprzedaje energię elektryczną, a dystrybutor ją dostarcza z wykorzystaniem własnej infrastruktury.

Kto może zmienić sprzedawcę energii?

Zmienić dostawcę prądu na nowego mogą wszyscy. Z tej możliwości może więc skorzystać rolnik, przedsiębiorca oraz właściciel domu. Wybór sprzedawców energii na rynku jest obecnie ogromny. Ich usługi różnią się kosztami energii elektrycznej, długością trwania umów. W związku z tym wybór najtańszego dostawcy energii elektrycznej i zawarcie z nim umowy to wyłącznie okazja do obniżenia faktur za energię elektryczną i oszczędności.

W mieście Piła Twój domyślny dostawca prądu to Enea. Jeśli chcesz wybrać innego sprzedawcę – zobacz jakie oferty są dla Ciebie dostępne po prawej stronie na tej stronie.

Zmiana Sprzedawcy