porównywarka cen prądu
Strona główna » Prąd Piotrków Trybunalski » Dostawcy prądu Piotrków Trybunalski

Dostawcy prądu Piotrków Trybunalski

Czy można zmienić dystrybutora energii elektrycznej?

W naszym kraju można jedynie zmienić sprzedawcę prądu, z kolei zmiana dystrybutora prądu jest niemożliwa. Decydując się na takie rozwiązanie, trzeba w związku z tym zawrzeć dwie odrębne umowy — jedną ze sprzedawcą energii, natomiast drugą z dystrybutorem. Oznacza to zarazem, że po wyborze innego dostawcy energii niż dystrybutor dostarczane faktury będą pochodziły z dwóch innych firm. Przyczyną tego jest to, że sprzedawca jedynie sprzedaje prąd, a dystrybutor ją dostarcza z wykorzystaniem własnej infrastruktury.

Kto może zmienić sprzedawcę energii?

Zmienić dostawcę energii elektrycznej na nowego mogą wszyscy. Z tej możliwości może więc skorzystać rolnik, właściciel firmy oraz właściciel domu. Wybór sprzedawców energii na rynku jest obecnie ogromny. Ich oferty różnią się kosztami energii elektrycznej, długością trwania umów. Wobec tego wybór najtańszego dostawcy energii elektrycznej i podpisanie z nim umowy to tylko okazja do obniżenia faktur za energię elektryczną i oszczędności.

W mieście Piotrków Trybunalski Twój domyślny dostawca prądu to PGE. Jeśli chcesz wybrać innego sprzedawcę – zobacz jakie oferty są dla Ciebie dostępne po prawej stronie na tej stronie.

Zmiana Sprzedawcy