porównywarka cen prądu
Strona główna » Prąd Prochowice » Dostawcy prądu Prochowice

Dostawcy prądu Prochowice

Czy zmieniając sprzedawcę energii elektrycznej konieczna jest zmiana licznika?

Liczniki energii elektrycznej należą do Operatora Systemu Dystrybucyjnego. W związku z tym w trakcie zmiany sprzedawcy energii elektrycznej najczęściej nie jest konieczna wymiana licznika na nowy. Zainstalowanie nowego licznika potrzebne jest wyłącznie wtedy, kiedy dana oferta jest taryfą dwustrefową, a obecny licznik nie był przystosowany do mierzenia energii elektrycznej w dwóch strefach. Za każdym razem zainstalowanie nowego licznika w takim przypadku jest nieodpłatne.

Ile kosztuje energia w naszym kraju?

W 2022 roku w naszym kraju średnia cena 1 kWh energii wynosi 77 groszy. Jednak różnice w stawkach sprzedawców energii są naprawdę duże. Wynoszą one nawet 10 groszy. Dlatego wybór najtańszego dostawcy prądu jest obecnie jedyną opcją na ochronienie się przed wysokimi rachunkami. Oprócz tego trzeba też rozważyć zmianę taryfy prądowej, na bardziej dopasowaną do własnych potrzeb, bowiem ona ma również duży wpływ na wysokość rachunków za prąd.

W mieście Prochowice Twój domyślny dostawca prądu to Tauron. Jeśli chcesz wybrać innego sprzedawcę – zobacz jakie oferty są dla Ciebie dostępne po prawej stronie na tej stronie.

Zmiana Sprzedawcy